Кава мілітарі

П’ятьох військових із Шевченківського району посмертно нагородили “Почесним знаком Святого Юрія”

Фото: Роман Балук

У Львові з нагоди Дня Героїв провели церемонію нагородження відзнакою “Почесний знак Святого Юрія” (посмертно) військовослужбовців, які загинули, захищаючи Україну. Під час 34-ї урочистої церемонії посмертно вшанували 35 Захисників і Захисниць, зокрема п’ятьох військових із Шевченківського району. Нагороди вручили родинам полеглих.

Відзнакою “Почесний знак Святого Юрія” (посмертно) нагородили:

  • солдата Юрія Шляпнікова — військовослужбовця 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, випускника школи №91. Військовий загинув 4 квітня 2024 року в селі Семенівка Донецької області. Відзнаку отримала сестра Ірина;
  • солдата Дмитра Брильова — військовослужбовця 115-ї окремої механізованої бригади, випускника школи №20. Помер 7 квітня 2024 року у львівській лікарні внаслідок поранень, отриманих під час бойових дій. Відзнаку отримала дружина Вікторія;
  • молодшого сержанта Євгена Ковпака — військовослужбовця 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, випускника школи №41. Загинув 7 квітня 2024 року в селі Семенівка Донецької області. Відзнаку отримали сини Назарій та Дмитро;
  • солдата Юрія Олішкивича — військовослужбовця 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, уродженця Великих Грибович та випускника Дублянського опорного ліцею імені Анатолія Жаловаги. Загинув 9 квітня 2024 року в селі Семенівка Донецької області. Відзнаку отримав батько Роман Іванович;
  • солдата Анатолія Дмитрієва — військовослужбовця 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, випускника школи №57. Загинув 26 квітня 2024 року в селі Андріївка Донецької області. Відзнаку отримали мати Ріта Богданівна, дружина Наталія та племінниця Аліна.

Церемонію розпочали з виконання Державного Гімну України та хвилини мовчання.

Відзнаки вручали міський голова Львова Андрій Садовий, начальник Західного територіального управління Національної гвардії України Юрій Дремух, перший заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Віталій Скорбатюк та начальник Регіонального управління «Захід» Державної спеціальної служби транспорту Олег Мазурок.

Після вручення нагород пам’ять полеглих військових вшанували спільною молитвою, яку провів настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук.

“Єдиним, що зцілює і допомагає, є любов. Любов ніколи не минає. Тож любімо один одного, любімо наших Героїв і пам’ятаймо про те, що вони є з нами і люблять нас. Той, хто молиться, той любить, бо молитва є мовою любові. Тому запрошую усіх вас молитися і пам’ятати”, — сказав отець Тарас Михальчук. 

Церемонія відбулася під музичний супровід Галицького академічного камерного хору. Також під час заходу службу несла Почесна варта.

“Почесний знак Святого Юрія” є міською нагородою Львова, якою відзначають за заслуги перед містом. Відзнака має форму хреста із вписаним колом, у центрі якого зображений Святий Юрій — покровитель Львова.

Нагородою посмертно вшановують львів’ян та військовослужбовців львівських бригад, які загинули, захищаючи Україну. Урочисті церемонії проводять до державних та національних пам’ятних дат.

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Total
0
Share