Озеро “Корса” у Брюховичах цього сезону також буде доступним для безкоштовного відвідування. Водночас на іншій частині водойми орендар, відповідно до чинної угоди, надаватиме платні послуги до завершення судових процесів щодо законності оренди. Крім того, орендар зобов’язується забезпечувати утримання як платної, так і безкоштовної зон відпочинку.
Як повідомляють у Львівській міській раді, наразі у судах різних інстанцій розглядаються справи щодо рішення селищної ради Брюхович, яким територію площею 4,5 га було передано в оренду на 25 років Альбіні Савчук. Також оскаржується законність зведення споруд навколо озера.
“Це тимчасове, компромісне рішення, аби водойма була доступною для кожного охочого, водночас зараз місто не витрачатиме коштів на утримування водойми та обслуговування самого пляжу. В рік це коштувало б місту орієнтовно 10 млн гривень. Зараз орендар чистить озеро та готує його до старту сезону, який попередньо має розпочатися 15 червня. Крім цього, департамент природних ресурсів разом з управлінням екології працює над тим, аби усі водойми у нашій громаді стали безкоштовними та доступними для людей. На жаль, через рішення колишніх селищних рад маємо добиватися цього у судах”, — каже керуючий справами виконкому Євген Бойко.
Паралельно у міській раді опрацьовують концепцію майбутнього розвитку території озера в Брюховичах, яка передбачає облаштування відкритих прогулянкових зон та пішохідних алей.
“Зараз триває два судових процеси — один щодо демонтажу незаконних споруд навколо озера, інший щодо припинення повторної реєстрації права оренди водних об’єктів”, — говорить директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.
Нагадаємо, безкоштовний доступ до озера в Брюховичах вдалося забезпечити місту у травні 2025 року.
