Нижнє озеро на вул. Панча у Львові почали знову наповнювати водою. Як повідомили у Шевченківській районній адміністрації, підрядна організація нещодавно ліквідувала пошкодження мембрани, через яке не утримувався рівень води. Після завершення робіт зранку водойму почали заповнювати.
Водночас у верхньому озері також виявлено пошкодження мембрани. Їх усунення планують розпочати з наступного тижня.
Роботи з ліквідації дефектів мембрани виконує підрядник за власний кошт. Інші роботи з відновлення озер та благоустрою прилеглої території фінансуються за кошти приватного інвестора.

“Ремонтні роботи з облаштування озер на вул. Панча ми призупинили у 2022 році, коли почалася війна. І відновили їх лише у серпні 2025 року. Минулого року ми наповнили озера водою, однак виявилося, що у мембрані за ці роки утворилося кілька дефектів, через що падав рівень води. Тому нам доводилося відкачувати воду, шукати ці дефекти їх ліквідовувати. Зокрема, вчора ліквідували дефекти на нижньому озері, і вже сьогодні зранку почали знову наповнювати його водою. Воду беремо зі спеціально пробуреної свердловини глибиною 35 метрів, яку пробурили спеціально для наповнення озера. Щодо наповнення верхнього озера, то там теж є пошкодження мембрани. Уже в понеділок будемо проводити аналогічні роботи там. Треба буде прибрати каміння, яким застелено дно, дослідити мембрану, поклеїти місця, які протікають, і лише після цього розпочинати заповнювати водою”, — пояснив Микола Бегей, заступник голови Шевченківської районної адміністрації.
За його словами, всі роботи з облаштування водойм на вул. Панча здійснюються за кошти інвестора. Водночас усунення дефектів мембрани виконує підрядна організація за власний кошт. Кошти з міського бюджету на ці роботи не використовуються.
“Зазначу, що весною біля озер встановили нові лавки і смітники та висадили нові дерева. Залишається ще постелити терасну дошку на терасі, зробити поручні на мостику, облаштувати вуличне освітлення і встановити елементи дитячого майданчика”, — додає посадовець.
