У Львові планують визначити 2 спеціальні локації для розпалювання вогнищ, зокрема 1 – в Шевченківському районі, однак наразі офіційно дозволених місць для приготування їжі на відкритому вогні в місті немає.
З настанням теплої погоди мешканці частіше організовують пікніки та відпочинок на природі, однак використання мангалів дозволене не всюди. За порушення правил передбачені штрафи, а в окремих випадках — адміністративна або кримінальна відповідальність.
Як повідомив директор департаменту природних ресурсів та будівництва Львівської міської ради Тарас Кубай, відповідно до чинного законодавства та правил пожежної безпеки, розпалювання вогнищ у парках і рекреаційних зонах заборонене.
Водночас у місті опрацьовують два проєкти зі створення спеціально облаштованих зон, де буде дозволено використовувати мангали за визначеними правилами.
“У нас є розроблені два проєкти, якими передбачено облаштування таких місць. Це — на території парку “Знесіння” з боку вул. Старознесенської (захід зі сторони озера) і на оглядовому майданчику Замарстинівського парку, де ми цього року закінчуємо роботи з його облаштування”, — повідомив Тарас Кубай.
Щодо термінів запуску таких зон, посадовець зазначив, що до кінця літа планують облаштувати одну з них у Замарстинівському парку, а на території регіонального ландшафтного парку “Знесіння” — орієнтовно до кінця року.
“У парку “Знесіння” проєкт благоустрою реалізовується за кошти інвестора і, відповідно, ми залежні від його фінансових можливостей. Вже частину проєкту він реалізував минулого року, а іншу — планується закінчити до кінця цього року”, — пояснив посадовець.
Розпалювати вогонь дозволяється лише у спеціально облаштованих і відкритих для відвідування зонах, із використанням мангалів.
Відповідно до чинного законодавства України, заборонено розпалювати багаття у лісах поза спеціально визначеними місцями, поблизу водойм (менше ніж за 30 метрів), у заповідниках та інших об’єктах природно-заповідного фонду. Також заборона поширюється на розпалювання вогню у дворах, скверах, парках і на дитячих майданчиках, якщо для цього не облаштовано спеціальних зон.
Окрім цього, заборонено розпалювати вогонь поблизу будівель (менше ніж за 30 метрів), на торфовищах, сільськогосподарських угіддях та в інших пожежонебезпечних територіях.
У Міністерстві юстиції зазначають, що за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачені штрафи для громадян у розмірі 1530–4590 грн, для посадових осіб — 4590–15300 грн.
Якщо порушення призвело до знищення або пошкодження лісу чи спричинило пожежу на значній площі, штрафи становлять 4590–15300 грн для громадян і 10710–30600 грн для посадових осіб.
За випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків у межах населених пунктів та на інших територіях передбачені штрафи від 3060 до 6120 грн для громадян і від 15300 до 21420 грн для посадових осіб.
У разі таких дій на територіях природно-заповідного фонду штрафи становлять 6120–12240 грн для громадян і 21420–30600 грн для посадових осіб.
Також за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень чи рослинності вогнем передбачено покарання у вигляді штрафу від 91800 до 153000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Якщо такі дії спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
На період дії воєнного стану спалювання сухостою може кваліфікуватися як диверсія, що тягне за собою кримінальну відповідальність.
