Посмертною доноркою для 12-річного хлопчика стала 10-річна дівчинка, яка загинула внаслідок ДТП. Трансплантацію серця виконали кардіохірурги двох лікарень Першого медичного об’єднання Львова — лікарні святого Миколая та лікарні святого Пантелеймона. Операцію вперше провели безпосередньо у стінах дитячої лікарні.
У 2023 році Назару Мазуру з Вінниччини діагностували лейкоз (рак крові), а його матері — рак щитоподібної залози. Діагнози були встановлені в один день, у той час батько хлопчика перебував на фронті.
У Вінниці дитині розпочали курс хіміотерапії. Згодом, під час перерви в лікуванні, стан різко погіршився: у хлопчика розвинулася важка ковідна пневмонія, через яку легені працювали на рівні близько 10%. Надалі було діагностовано дилятаційну кардіоміопатію, фракція викиду серця знизилася до критичних 10%.
Єдиним можливим методом порятунку стала трансплантація серця. У цей час у іншій родині після ДТП медики констатували смерть мозку у 10-річної дитини. Батьки погодилися на посмертне донорство. Донорське серце підійшло Назару.
Трансплантацію виконали кардіохірурги Першого медичного об’єднання Львова — завідувач дитячого кардіохірургічного відділення лікарні святого Миколая Олександр Ячнік та керівник центру серця та судин лікарні святого Пантелеймона Роман Домашич.

Операція тривала близько трьох годин. Після пересадки серце почало працювати на операційному столі. Це перша трансплантація, виконана у стінах дитячої лікарні святого Миколая.
Станом на зараз пацієнт почувається добре, самостійно пересувається та проходить відновлення в лікарні.
“Я кожного дня молюся і дякую сім’ї дівчинки, яка, попри страшну втрату, погодилася на донорство і врятувала нашого Назарка. Ми хочемо, аби про трансплантацію знало якомога більше людей”, — каже Анастасія.
Назар знову має можливість будувати плани на майбутнє. Серед його мрій — стати президентом України та допомагати дітям. У найближчих планах — повернення до рідного Ладижина та проста побутова радість: з’їсти лаваш із сиром, приготований на мангалі.
