Кава мілітарі

У Шевченківському районі стартував “Тиждень здоров’я”: де можна пройти безкоштовні обстеження

Фото: Львівська міська рада

У Львівській громаді сьогодні, 2 червня, стартує загальноміська профілактична акція “Тиждень здоров’я”. До 6 червня включно мешканці зможуть безкоштовно пройти низку медичних обстежень, отримати консультації фахівців та перевірити основні показники здоров’я на 29 локаціях у різних районах міста, зокрема у Шевченківському районі.

Більшість локацій працюватимуть з 11:00 до 18:00. В останній день акції, 6 червня, обстеження проводитимуть з 10:00 до 15:00.

За інформацією міської ради, минулого року “Тиждень здоров’я” проводили двічі — у червні та жовтні. Безкоштовними обстеженнями скористалися понад 17 тисяч мешканців. Майже у кожного третього учасника медики виявили ті чи інші порушення стану здоров’я. Найчастіше йшлося про підвищений артеріальний тиск, підвищений рівень глюкози, порушення зору та ризики серцево-судинних захворювань.

“Тиждень здоров’я” – це наша вже традиційна ініціатива, яка реалізовується у Львові. Бачимо щороку, що львів’яни дуже часто і дуже охоче користуються цією можливістю пройти певні обстеження, поміряти тиск, поспілкуватися з лікарями в цих наметах. Бачимо велику ефективність, оскільки це допомагає виявити певні захворювання ще на ранніх стадіях, коли їх набагато легше полікувати. Тому закликаю користуватися цією можливістю, підходити до лікарів, спілкуватися, обстежуватися і берегти своє здоров’я”, – зазначив Валерій Веремчук, голова постійної депутатської комісії охорони здоров’я і соціального захисту Львівської міської ради.

Під час цьогорічної акції львів’яни зможуть виміряти артеріальний тиск, перевірити рівень глюкози в крові, оцінити ризики серцево-судинних захворювань, зробити електрокардіограму, пройти тестування на ВІЛ/СНІД та гепатити B і C, перевірити зір і внутрішньоочний тиск, пройти цифровий скринінг на діабетичну ретинопатію, отримати консультації стоматолога та дерматолога, пройти перевірку на дальтонізм, а також визначити групу крові та резус-фактор.

Цього року перелік обстежень розширили. Зокрема, вперше під час акції проводитимуть швидкі тести на PSA (простат-специфічний антиген), які допомагають виявляти ризики захворювань передміхурової залози у чоловіків, а також швидкі тести на Helicobacter pylori — бактерію, що може спричиняти гастрит і виразкову хворобу шлунка.

Також на окремих локаціях уперше працюватимуть фундус-камери для цифрового скринінгу на діабетичну ретинопатію. Це метод раннього виявлення уражень сітківки ока, які можуть виникати внаслідок цукрового діабету.

У Шевченківському районі фундус-камери працюватимуть за такими адресами:
– вул. Шевченка, 358А (біля супермаркету “Сільпо”);
– просп. Чорновола, 93 (біля супермаркету “Арсен”).

Окрему увагу під час акції приділять кардіологічним обстеженням. На 15 локаціях у різних районах громади працюватимуть карети швидкої медичної допомоги, де всі охочі зможуть безкоштовно пройти електрокардіографію та отримати консультацію медиків.

“Тиждень здоров’я” — це, насамперед, про раннє виявлення проблем, які людина може роками не помічати. Дуже часто підвищений тиск, порушення рівня цукру чи перші зміни із зором не мають виражених симптомів. Але саме вчасна діагностика дозволяє запобігти складним захворюванням і врятувати здоров’я, а інколи — і життя. Тому ми закликаємо мешканців не відкладати турботу про себе і скористатися можливістю пройти безкоштовний чек-ап поруч з домом”, — наголосила керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марта Матюшко. 

Директорка департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Валентина Бартошик зазначила, що профілактичні акції такого формату демонструють свою ефективність та сприяють ранньому виявленню захворювань.

До проведення акції традиційно долучаться медичні заклади Львівської міської територіальної громади, зокрема територіальні медичні об’єднання, лікувально-діагностичні центри та стоматологічні поліклініки.

Перелік локацій у Шевченківському районі та графік роботи наметів:

  • 2-3 червня з 11:00 по 18:00 – на перехресті вулиць Богдана Хмельницького і Кукурудзяної (супермаркет “Епіцентр”, ринок “Торпедо”, автовокзал “Північний АС-2”). Забезпечуватимуть обстеження КНП “1 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ЛДЦ “Мазепи”);
  • 2-3 червня з 11:00 по 18:00 – на проспекті В’ячеслава Чорновола, 93 (поруч з супермаркетом “Арсен”). Забезпечуватимуть обстеження КНП “2 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ВП “Лікарня Князя Лева”);
  • 2-3 червня з 11:00 по 18:00 – на вулиці Тараса Шевченка, 4, у Дублянах (біля ЦНАПу). Забезпечуватимуть обстеження КНП “2 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ВП “Лікарня Князя Лева”);
  • 4-5 червня з 11:00 по 18:00 – на вулиці Тараса Шевченка, 358А (поруч з супермаркетом “Сільпо”). Забезпечуватимуть обстеження КНП “1 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ЛДЦ “Мазепи”);
  • 4-5 червня з 11:00 по 18:00 – на вулиці Тараса Шевченка, 60. Забезпечуватимуть обстеження КНП “2 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ВП “Лікарня Князя Лева”);
  • 6 червня з 10:00 по 15:00 – на вулиці Гетьмана Мазепи, 11 (“Балатон”). Забезпечуватимуть обстеження КНП “1 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ЛДЦ “Мазепи”).

“За дві акції “Тижня здоров’я”, які ми провели торік, обстеження пройшли понад 17 тисяч людей. І показово, що майже у кожного третього медики виявляли показники, які відхилялись від норми. Для багатьох людей це стало першим сигналом звернути увагу на своє здоров’я та вчасно звернутися до лікаря. Саме тому ми продовжуємо розширювати перелік обстежень і робити такі послуги максимально доступними для мешканців”, — зазначила Валентина Бартошик. 

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Total
0
Share