З 2 до 6 червня у Львівській громаді триватиме загальноміська профілактична акція “Тиждень здоров’я”. Протягом п’яти днів на 29 локаціях у різних районах міста, зокрема у Шевченківському районі, мешканці зможуть безкоштовно пройти базові медичні обстеження, отримати консультації фахівців та перевірити основні показники здоров’я.
Більшість локацій працюватимуть з 11:00 до 18:00.
“Тиждень здоров’я” – це наша вже традиційна ініціатива, яка реалізовується у Львові. Бачимо щороку, що львів’яни дуже часто і дуже охоче користуються цією можливістю пройти певні обстеження, поміряти тиск, поспілкуватися з лікарями в цих наметах. Бачимо велику ефективність, оскільки це допомагає виявити певні захворювання ще на ранніх стадіях, коли їх набагато легше полікувати. Тому закликаю користуватися цією можливістю, підходити до лікарів, спілкуватися, обстежуватися і берегти своє здоров’я”, – зазначив Валерій Веремчук, голова постійної депутатської комісії охорони здоров’я і соціального захисту Львівської міської ради.
У межах акції передбачено такі обстеження та послуги:
- вимірювання артеріального тиску;
- перевірка рівня глюкози в крові;
- електрокардіограма (ЕКГ);
- оцінка ризиків серцево-судинних захворювань;
- тестування на ВІЛ/СНІД та гепатити B і C;
- перевірка зору та внутрішньоочного тиску;
- цифровий скринінг на діабетичну ретинопатію;
- огляд у дерматолога;
- стоматологічні консультації;
- тест на дальтонізм;
- визначення групи крові та резус-фактора за допомогою тест-смужок;
- проведення ЕКГ у каретах швидкої допомоги.
Організатори також опрацьовують можливість залучення неврологів і невропатологів, а також розширення переліку сучасних скринінгових тестів.
Перелік локацій у Шевченківському районі та графік роботи наметів:
- 2-3 червня з 11:00 по 18:00 – на перехресті вулиць Богдана Хмельницького і Кукурудзяної (супермаркет “Епіцентр”, ринок “Торпедо”, автовокзал “Північний АС-2”). Забезпечуватимуть обстеження КНП “1 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ЛДЦ “Мазепи”);
- 2-3 червня з 11:00 по 18:00 – на проспекті В’ячеслава Чорновола, 93 (поруч з супермаркетом “Арсен”). Забезпечуватимуть обстеження КНП “2 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ВП “Лікарня Князя Лева”);
- 2-3 червня з 11:00 по 18:00 – на вулиці Тараса Шевченка, 4, у Дублянах (біля ЦНАПу). Забезпечуватимуть обстеження КНП “2 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ВП “Лікарня Князя Лева”);
- 4-5 червня з 11:00 по 18:00 – на вулиці Тараса Шевченка, 358А (поруч з супермаркетом “Сільпо”). Забезпечуватимуть обстеження КНП “1 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ЛДЦ “Мазепи”);
- 4-5 червня з 11:00 по 18:00 – на вулиці Тараса Шевченка, 60. Забезпечуватимуть обстеження КНП “2 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ВП “Лікарня Князя Лева”);
- 6 червня з 11:00 по 18:00 – на вулиці Гетьмана Мазепи, 11 (“Балатон”). Забезпечуватимуть обстеження КНП “1 територіальне медичне об’єднання м. Львова” (ЛДЦ “Мазепи”).
“Тиждень здоров’я” — це насамперед про раннє виявлення проблем, які людина може роками не помічати. Дуже часто підвищений тиск, порушення рівня цукру чи перші зміни із зором не мають виражених симптомів. Але саме вчасна діагностика дозволяє запобігти складним захворюванням і врятувати здоров’я, а інколи — і життя. Тому ми закликаємо мешканців не відкладати турботу про себе і скористатися можливістю пройти безкоштовний чек-ап поруч із домом”, — наголосила керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марта Матюшко.
Як зазначила директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР Валентина Бартошик, подібні профілактичні акції вже довели свою ефективність.
“За дві акції “Тиждень здоров’я”, які ми провели торік, обстеження пройшли понад 17 тисяч людей. І показово, що майже у кожного третього медики виявляли показники, які відхилялись від норми — найчастіше це був підвищений артеріальний тиск, рівень глюкози або ризики серцево-судинних захворювань. Для багатьох людей це стало першим сигналом звернути увагу на своє здоров’я і вчасно звернутись до лікаря. Саме тому такі ініціативи є дієвим механізмом профілактики і формування культури регулярного піклування про себе”, — зазначила Валентина Бартошик.
До проведення акції традиційно долучаться медичні заклади Львівської громади, зокрема територіальні медичні об’єднання, міські лікувально-діагностичні центри та стоматологічні поліклініки.
Як повідомила Марта Матюшко, цього року в межах акції передбачено додаткові можливості для обстеження. Зокрема, охочі зможуть визначити групу крові, а також пройти скринінг зору на ризики діабетичної ретинопатії із використанням фундус-камер.
“Вперше така послуга буде доступна просто у наметах. Процедура є безболісною та безконтактною, а результати можна буде отримати за допомогою штучного інтелекту. Крім того, для відвідувачів проведуть майстер-класи з правильної гігієни ротової порожнини та надаватимуть безкоштовні флаєри на професійну гігієну у стоматологічній поліклініці. Окрім цього, працюватимуть дерматологи”, — зазначила Марта Матюшко.
Торік у Львові акцію “Тиждень здоров’я” проводили двічі — у червні та жовтні. Загалом безкоштовними медичними обстеженнями скористалися понад 17 тисяч мешканців. У частини учасників невідкладну медичну допомогу надавали безпосередньо на місці проведення обстежень.
