До пам’ятних дат у Львові відбулася вже 29-та церемонія вручення відзнаки “Почесний знак Святого Юрія” (посмертно) Захисникам і Захисницям, які з 2014 року та від початку повномасштабного вторгнення росії боронили Україну. З нагоди Дня Гідності та Свободи відзнаку посмертно отримали ще 30 військових, які загинули від рук російських окупантів. Серед них — шестеро випускників навчальних закладів Шевченківського району. Нагороди передали їхнім родинам.
Серед нагороджених: Віталій Чеховський, Михайло Новосад, Дмитро Березний, Юрій Яструб, Олег Макарик та Михайло Коструба.
Віталій Чеховський — випускник школи №91, військовослужбовець 117‑ї окремої важкої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, солдат. Помер 30 липня 2023 року у лікарні міста Дніпро внаслідок травм отриманих під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку. Відзнаку отримав племінник Маркіян.

Михайло Новосад — випускник школи №30, військовослужбовець 46‑ї окремої аеромобільної Подільської бригади Десантно-Штурмових Військ Збройних Сил України, солдат. Загинув у боротьбі з ворогом 9 жовтня 2023 року в районі населеного пункту Новопрокопівка Запорізької області. Відзнаку отримала сестра Зоряна.

Дмитро Березний — випускник школи №23, військовослужбовець 3‑ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана “Спартан” другого Корпусу “Хартія” Національної гвардії України, солдат. Загинув, захищаючи Україну, 7 листопада 2023 року в районі населеного пункту Роботине Запорізької області. Відзнаку отримала сестра Світлана.

Юрій Яструб — випускник школи №30, військовослужбовець 47‑ї окремої механізованої бригади “Ма́ґура” Сухопутних військ Збройних Сил України, солдат. Помер 10 листопада 2023 року в лікарні міста Дніпро, внаслідок травм, отриманих у ході ведення бойових дій поблизу міста Степове Донецької області. Відзнаку отримала дружина Надія.

Олег Макарик — випускник школи №54, військовослужбовець 60‑ї окремої механізованої Інгулецької бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, солдат. Загинув у боротьбі з ворогом 6 грудня 2023 року в районі населеного пункту Лиман Перший Харківської області. Відзнаку отримали батьки Ігор Євгенович та Галина Ігорівна.

Михайло Коструба — випускник школи №30, військовослужбовець 24‑ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Сухопутних військ Збройних Сил України, солдат. Помер 10 грудня 2023 року в місті Львові. Відзнаку отримала дружина Марія.

У великій сесійній залі мерії за традицією встановили прапори усіх структур Збройних сил України та запалили свічку — символ вічної пам’яті про Героїв. Захід розпочали з урочистого виконання Державного Гімну та хвилини мовчання.
Відзнаки родинам загиблих Героїв вручали: міський голова Львова Андрій Садовий; начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Герой України, полковник Роман Качур; виконувач обов’язків начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, бригадний генерал Олександр Рибак; заступник командувача Повітряного командування “Захід”, бригадний генерал Олег Захарчук.
Після церемонії всі присутні вшанували пам’ять полеглих спільною молитвою. Молитву провів капелан Львівської міської ради отець Андрій Сіданич.
“Наші Герої гідні найвищої нагороди, адже вони дали і дають нам те, що називається “свобода”. Вони, як і Христос, віддали своє життя за кожного з нас. Ми постійно молимося за їхні душі і водночас просимо сили для кожного з нас, щоб цей час, в якому живемо, витримати з гідністю”, — сказав отець Андрій Сіданич.
Подію супроводжував Галицький академічний камерний хор, а під час церемонії службу несла почесна варта.
