Кава мілітарі

“Львів завжди був активним в контексті підтримання донорського руху”: донація на площі Ринок

Фото: Дарія Могінська

До Всесвітнього дня донора, 14 червня, Мобільний центр крові провів виїзну донацію на площі Ринок Мобільний. До ініціативи долучилися 35 львів’ян та гостей міста, які здали кров для порятунку військових і цивільних.

Бладмобіль — це спеціалізований автобус, призначений для збору донорської крові. Він обладнаний усім необхідним для комфортного та безпечного проведення донації. Мобільний центр крові у Львові працює з березня 2024 року і за цей час у бладмобілі вдалося зібрати понад 150 л донорської крові в різних куточках міста. 

“Всесвітній день донора — це день, коли ми вшановуємо людей, які діляться своєю кров’ю для інших. Наш проєкт не тільки підтримує донорство, але й освітньо впливає на людей, показуючи, що донорство є безпечним та корисним. Ми запрошуємо нових донорів здавати кров, адже донорство крові — це наша спільна справа, яка об’єднує людей для допомоги іншим”, — розповідає Святослав Синюк, в.о. завідувача міського центру служби крові Першого територіального медичного об’єднання м. Львова.

Зібрана кров допомагає військовим, які лікуються у Львові, відправляється на схід України, де тривають бойові дії, і в лікарні Першого медичного об’єднання Львова.

Фото: Дарія Могінська

Донорський рух у Львові

За кількістю донорів, зареєстрованих у системі ДонорUA, Львів посідає друге місце після Києва, — майже 14 тисяч львів’ян здають кров і користуються платформою. Відтак, лише за останній рік у Львові на подіях ДонорUA понад 600 містян дізналися свою групу крові, і більше ніж 400 людей поділилися кров’ю. Це 200 л крові, яка врятувала до 1200 життів.

“Львів завжди був дуже активним в контексті підтримання донорського руху. Чому? Тому що ми розуміємо, наскільки це важливо, і розуміємо, як подібні заходи допомагають зберегти життя. При цьому люди, які долучаються до цих активностей, також допомагають і самі собі. Тому однозначно справа благородна”, —  поділилась директорка департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Валентина Бартошик.

Як зазначає Валентина Бартошик, такі заходи мотивують львів’ян частіше здавати кров, адже у бладмобілі це можна робити біля свого офісу чи підприємства, не відвідуючи центри крові.

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Total
0
Share